LIONS CLUB GDAŃSK-1
powstał 24 listopada 1989 r., a działalność zainugurował w maju 1990 r.
W czasie swojej działalności Klub realizował wiele programów m.in.: program „Polanki” Szpital Dziecięcy w Oliwie (1993-1998), udzielając wspólnie z Klubem LC Rotterdam Host wsparcia rzeczowego i finansowego w wysokości ok. 300.000 USD...
 od VIII'2005 r.

ZAPROSZENIA

PREZYDENT
KLUBU

Prezydent Klubu

w kadencji 2019/2020
Piotr Mongird

Forgotten By World

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku to chyba najbardziej odpowiednie miejsce dla wyeksponowania wystawy oraz prezentacji projektu “Forgotten by World”. To permanentna akcja dwóch fundacji: L’ambre i Expatria, mająca na celu udzielenie pomocy medycznej w Polsce dzieciom, które ucierpiały wskutek działań wojennych we wschodniej Ukrainie.
Jednym ze środków rozpowszechniania informacji o projekcie i pozyskiwania wsparcia dla niego jest prezentowanie wystawy prac wybitnych fotoreporterów z kilku krajów, obrazujących wstrząsające sceny tej okrutnej, niedalekiej wojny.
LC Gdańsk-1 podjął się współorganizacji wernisażu wystawy w ECS, jak też włącza się w przeprowadzenie w Polsce diagnostyki wytypowanych dzieci ukraińskich dla określenia procedury ich leczenia. Wernisaż w dniu 8 lutego 2016 roku zgromadził blisko 500 osób, zaś towarzyszące mu atrakcje przyniosły dochód przeszło 20 tys. zł.

Wystawa fotograficzna “Forgotten by World” będzie prezentowana także w innych miastach polskich i za granicą

Piotr Beszczyński
LC Gdańsk-1