Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy
Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy... więcej
12/09/2016
Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku to chyba najbardziej odpowiednie miejsce dla wyeksponowania wystawy oraz prezentacji projektu “Forgotten by... więcej
08/02/2016
Już po raz siódmy w sali Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie odbył się 17 grudnia 2011 r. Świąteczny Koncert Charytatywny LC Gdańsk-1 zwany też z... więcej
17/12/2011

NOTRE DAME de PARIS z okazji 100-lecia

Zgodnie z umową podpisaną w dniu 18.07.2016 r. z Dyrekcją Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej w Gdyni, Lions Club Gdynia wspólnie z klubami Strefy Trójmiejskiej zorganizował w dniu 12.09.2016 r.spektakl charytatywny.
O godzinie 18:00 członkowie Zarządu, Przewodnicząca Strefy Elżbieta Szmyd oraz przedstawiciele innych klubów witali przybywających gości. Teatr został udekorowany flagami, rollupami i banerami o symbolice lionowskiej. Na parterze wystawiono demonstracyjny samochód Ford Mondeo Vignale, a przed Teatrem Ford Mustang, które zaoferowano ze specjalnym rabatem dla Lionów z tej okazji.
O godzinie 19:00 na scenie głównej Teatru rozpoczęła się prezentacja multimedialna, przedstawiająca ruch Lions oraz cele, na które przeznaczymy dochód z tego wieczoru. Na spotkaniu Strefy uzgodniono, że będą to: projekty ogólnopolskie "Wyposażenie Hospicjum w Szczecinku" oraz "Ogrody Korczaka w Gdańsku", a także projekt LC Gdynia "Pies asystujący dla osoby niepełnosprawnej". Dla realizacji tego celu rozprowadzono bilety cegiełki na spektakl "Notre Dame de Paris" w cenie: 180 zł (1-strefa), 140 zł (2-strefa), 120 zł (3-strefa).Na spotkaniu Strefy ustalono, że podział dochodu nastąpi po jego rozliczeniu i podsumowaniu tego projektu z przeznaczeniem na 3 cele wymienione w zaproszeniu.
Głównie gośćmi imprezy byli członkowie klubów Lions: Gdańsk Amber, Gdańsk 1, Gdańsk Gedania, Gdańsk Neptun, LC Sopot, LC Elbląg Truso, LC Warszawa Arka, Poznań Polonia, Szczecin Rainbowbridge, LC Szczecinek, LC Kościerzyna, LC Lidzbark Warmiński i oczywiście LC Gdynia.
Wśród zaproszonych gości byli: Gubernator Okręgu 121 Poland Pan Radosław Bielicki (z małżonką i synem), Rektor UG prof. Jerzy Gwizdała, Past Gubernatorzy Okręgu 121 Polska: prof. Wiesław Makarewicz, Katarzyna Gebert, Alojzy Bończa-Tomaszewski, a także: prof. Jacek Jassem, prof. Zdzisław Bereznowski z UMG, dyrygent Wojciech Rajski, liczna (6 osób) reprezentacja admiralicji na czele z admirałem floty Jędrzejem Czajkowskim. Zaproszenia otrzymali prezesi trójmiejskich firm: OPEC Janusz Różalski, InterMarine Sławomir Kalicki,  Ford Store EuroCar Andrzej Dmochowski, którzy sponsorowali to wydarzenie. Liczne grono profesorów, prezesów, dyrektorów i właścicieli firm z trójmiasta. Po przywitaniu gości przez Prezydenta LC Gdynia Jerzego Konopackiego głos zabrał Gubernator Radosław Bielicki, który podkreślił obchodzone w następnym roku uroczystości 100-lecie istnienia Lions Clubs International....

Forgotten By World

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku to chyba najbardziej odpowiednie miejsce dla wyeksponowania wystawy oraz prezentacji projektu “Forgotten by World”. To permanentna akcja dwóch fundacji: L’ambre i Expatria, mająca na celu udzielenie pomocy medycznej w Polsce dzieciom, które ucierpiały wskutek działań wojennych we wschodniej Ukrainie.
Jednym ze środków rozpowszechniania informacji o projekcie i pozyskiwania wsparcia dla niego jest prezentowanie wystawy prac wybitnych fotoreporterów z kilku krajów, obrazujących wstrząsające sceny tej okrutnej, niedalekiej wojny.
LC Gdańsk-1 podjął się współorganizacji wernisażu wystawy w ECS, jak też włącza się w przeprowadzenie w Polsce diagnostyki wytypowanych dzieci ukraińskich dla określenia procedury ich leczenia. Wernisaż w dniu 8 lutego 2016 roku zgromadził blisko 500 osób, zaś towarzyszące mu atrakcje przyniosły dochód przeszło 20 tys. zł.

Wystawa fotograficzna “Forgotten by World” będzie prezentowana także w innych miastach polskich i za granicą

Piotr Beszczyński
LC Gdańsk-1

V Świąteczny Koncert Onkologiczny

VII Świąteczny Koncert Onkologiiczny

Już po raz siódmy w sali Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie odbył się 17 grudnia 2011 r. Świąteczny Koncert Charytatywny LC Gdańsk-1 zwany też z tytułu przewodniej tematyki - Koncertem Onkologicznym.
W jego trakcie wręczona została przez Panią Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Hannę Zych-Cisoń doroczna nagroda za Wybitny Wkład w Rozwój Onkologii w Regionie Pomorskim - tym razem Panu Profesorowi Witoldowi Rzymanowi.
Program artystyczny na najwyższym, jak zwykle, poziomie zapewniła Orkiestra Wojciecha Rajskiego oraz soliści: Federico Diaz (gitara, w niezwykły sposób interpretujący utwory Piazzoli oraz Vivaldiego) i Aleksandra Kucharska-Szefler, która zaśpiewała w oryginalnej wersji przepiękne, kompletnie zapomniane kolędy kaszubskie.
Na koniec artystka i orkiestra wspomogli brawurową interpretację kolęd polskich przez chór członków Lions Club Gdańsk-1, stanowiącą jednocześnie adres Bożonarodzeniowy do publiczności, jak też do czytających tę relację.
Mamy nadzieję na liczniejszą reprezentację Lionów z innych Klubów (przynajmniej trójmiejskich) w naszych nadchodzących imprezach, które tradycyjnie będziemy anonsować na tej stronie.

Piotr Beszczyński
Past Prezydent LC Gdańsk-1

Członkowie LC Gdańsk-1 intonują kolędy....

VI Świąteczny Koncert Onkologiiczny