Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » XV Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk–1
Harmonia doczesna była przypadkowa, ale rozwinęła się niezwykła siła symboliczna: 31 sierpnia 2019 r. odbyła się w Lubece Noc Muzeów. Po raz pierwszy... więcej
31/08/2019
XVI Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk-1 już za nami... Pomimo ostrzeżeń o silnym wietrze pogoda dopisała i - jak mówiły prognozy - po dość trudnym... więcej
19/05/2018
W dniach 8-12 czerwca 2017 r. na sopockim hipodromie odbywały się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie CSIO'2017. Organizatorzy umożliwili nam postawienie... więcej
12/06/2017
Przy pięknej, słonecznej pogodzie w sobotę 20 maja 2017 r. na Zatoce Gdańskiej odbyły się XV Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk–1. W regatach... więcej
20/05/2017
Jak każdego maja od trzynastu już lat, członkowie LC Gdańsk-1 z rodzinami i przyjaciółmi stanęli w szranki, aby walczyć o zaszczyt zdobywcy pucharu... więcej
25/05/2015
VII Regaty Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska miały miejsce na Motławie 22 września 2012. Na starcie stanęły załogi wystawione przez... więcej
22/09/2012

XV Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk–1

W regatach uczestniczyli czynnie i biernie zaproszeni przez nas goście z zaprzyjaźnionego Klubu Lions z Lubeki. Startowała w tym roku rekordowa ilość załóg, bo aż 31 (!!!). Zmusiło to organizatorów do podjęcie strategicznej decyzji o rozegraniu biegów eliminacyjnych, gdyż mieliśmy zarezerwowanych 25 łódek (z powodu sztormu i zniszczenia części plaży w ośrodku w Pucku, gdzie od lat jest baza regat, nie było fizycznej możliwości postawienia większej ilości łódek przed regatami).
Nie było więc innej możliwości, jak zdecydować się na dwa biegi eliminacyjne i cztery biegi finałowe, żeby wszystkie zgłoszone załogi mogły wziąć udział. Pogoda była piękna - prawdziwie żeglarska ze słońcem i zmieniającym się wiatrem (co do siły i kierunków). Wszyscy na wodzie dobrze się bawili (nasi goście z Niemiec chyba również...) i chociaż były też spore emocje - zawsze one są tam, gdzie jest rywalizacja - to trzeba pamiętać o zachowaniu przepisów regatowych i bycia fair wobec konkurentów. Nie obyło się bez kilku żeglarskich kolizji, a nawet spadł jeden maszt.
Po ogłoszeniu wyników przez Sędziego Głównego regat - Prezydent Klubu Wiesiek Gwóźdź wręczył nagrody zwycięzcom. A oto pierwsza trójka całej stawki:
I miejsce - Krzysztof Mongird (sternik ) + Ignacy Wiśniewski + Mikołaj Koropecki
II miejsce - Kamil Ortyl (sternik ) + Bolesław Obelnicki + Paweł Obelnicki
III miejsce - Maciej Markuszewski (sternik ) + Janusz Sączyński + Piotr Rybarczyk + Łukasz Zakrzewski ("Farma" Sp. z o.o.)
Zapraszamy wszystkich Lionów z całej Polski do przyszłorocznych XVI już regat. Obiecujemy, że przygotujemy więcej jachtów!

Prezydent LC Gdańsk 1