Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » życie klubowe » XVI Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk–1
Harmonia doczesna była przypadkowa, ale rozwinęła się niezwykła siła symboliczna: 31 sierpnia 2019 r. odbyła się w Lubece Noc Muzeów. Po raz pierwszy... więcej
31/08/2019
19/05/2018
W dniach 8-12 czerwca 2017 r. na sopockim hipodromie odbywały się Międzynarodowe Zawody Jeździeckie CSIO'2017. Organizatorzy umożliwili nam postawienie... więcej
12/06/2017
Przy pięknej, słonecznej pogodzie w sobotę 20 maja 2017 r. na Zatoce Gdańskiej odbyły się XV Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk–1. W regatach... więcej
20/05/2017
Jak każdego maja od trzynastu już lat, członkowie LC Gdańsk-1 z rodzinami i przyjaciółmi stanęli w szranki, aby walczyć o zaszczyt zdobywcy pucharu... więcej
25/05/2015
VII Regaty Smoczych Łodzi o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska miały miejsce na Motławie 22 września 2012. Na starcie stanęły załogi wystawione przez... więcej
22/09/2012

XVI Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk–1

XVI Regaty o Puchar Prezydenta LC Gdańsk-1 już za nami... Pomimo ostrzeżeń o silnym wietrze pogoda dopisała i - jak mówiły prognozy - po dość trudnym początku - regaty przebiegały w pięknej, słonecznej aurze i żeglarskiej atmosferze.
Zdobywcami pucharów Prezydenta LC okazali się wychowankowie obozów żeglarskich prowadzonych przez wiele lat w tym miejscu przez naszego kolegę Andrzeja Mizgiera- startujący rodzinnie: sternik - Łukasz Matuszewski z załogą - Bartosz Matuszerwski, Marcin Matuszewski, którzy zajęli I miejsce na podium oraz załoga młodzieżowa z najmłodszym sternikiem regat - Stasiem Bajerskim z załogą: Hubertem Lewandowskim, Igorem Piotrowskimi i Krzysztofem Studzińskim, którzy zajęli III miejsce. Rozdzielił Ich zajmując II lokatę stały sternik załogi Jacka Jassema - Jacek Grabowski z załogą - Szymonem Trąbała i Tomaszem Ignatowiczem.
Puchary wręczałem osobiście jako prezydent klubu, a zaprojektował je i ufundował kolega Zbyszek Polakow, Podziękowania złożyłem też wszystkim kolegom, którzy startowali w regatach, oraz tym wszystkim, którzy mogli i chcieli pokibicować w Pucku uczestnikom naszych regat!!
Co do funduszy pozyskanych, nie było tego wiele (około 2000 zł), lecz to głównie z powodu poczęstunku, który serwujemy uczestnikom regat i wszystkim gościom bezpłatnie. Jest to już tradycja, której nie chcemy zmieniać.
Suma ta zostanie w całości przeznaczona na zasilenie Funduszu Stypendialnego naszej stypendystki z Domu Dziecka – Gabrysi, która świetnie zdała maturę i niebawem zacznie studiować germanistykę.
Zamierzamy przedłużyć jej stypendium na kolejny rok.

Prezydent LC Gdańsk 1