Jesteś tutaj: Home » O Klubie » Historia

Historia Klubu

Lions Club Gdańsk 1 powstał 24 listopada 1989 r., a działalność zainugurował w maju 1990 r.
W czasie swojej działalności Klub realizował wiele programów m. in.:

• program „Polanki” Szpital Dziecięcy w Oliwie (1993-1998) – udzielając wspólnie z Klubem LC Rotterdam Host wsparcia rzeczowego i finansowego w wysokości ok. 300.000 USD;
  • program „Junoszyno” Ośrodek Społeczno-Wychowawczy na Żuławach (1999-2003) wartość pomocy 120.000 zł;
  • program „Dom na skraju... stoczni” Ośrodek Opiekuńczy Gdańsk (2004-2006) ok. 100.000 zł;
  • Fundacja Onkologiczna Gdańsk od 2006 r. do teraz - pomoc cały czas trwa - wsparcie ok. 150.000 zł;
  • wsparcie dla Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku od 2006 - akcja trwa - 200.000 zł.

Ponadto Klub prowadzi akcje społeczno – integracyjne, są to m. in.:

• Regaty Jachtowe na Zatoce Puckiej - corocznie w maju,
  • Regaty Łodzi Smoczych na Motławie w Gdańsku - każdego roku we wrześniu,
  • Koncert Orkiestry Kameralnej prof. W. Rajskiego w Sopocie – dorocznie w grudniu.

Beneficjenci LC Gdańsk-1 to m. in.: Fundacja „Rodzina Nadziei”, Fundusz „Pomocy Dzieciom”, Fundacja „Sprawni inaczej”, Fundacja Marka Kamińskiego, Fundacja R. Koperskiego (Polacy na Syberii). Wielokrotne sponsorowanie indywidualnego leczenia dzieci.
Klub brał także udział w międzynarodowym projekcie Lionsc Clubs International - Sight First.
Sponsorami LC Gdańsk-1 są m. in.: ING Bank, PZU, Masterlease, Hestia, Energa, Coffema, Ekol-Unicon, BSS, Ikea, Chipolbrok, Motor Centrum, Luxmed, Jysk, Aqua Park, Prokom, PTU S.A., Alfa, Carter, BNP Paribas, Centrostal, Serwis Haller, Luxmedia, Axel Computer, Plus GSM, Kastor S.A. i wiele innych.
Łączna, przybliżona wartość udzielonej pomocy przez Klub w latach 1990-2013 to ok. 1 mln 500 tys. zł.

Tadeusz Wilkicki
Past Prezydent LC Gdańsk-1